środa, 16 grudnia 2015

Nowe wzywania

Jakiś czas temu przygotowałam czapkę i komin, właściwie bez jakiś większych planów i oczekiwań względem nich, ot tak, żeby mieć gotowe udziergi na okres zimowy, w końcu odziać pięć głów, czy szyi, to zawsze nie lada wyzwanie. A tyle liczy właśnie nasza rodzinka.

Tak się sprawy potoczyły, że wzór przypadł do gustu dziewczynom z jednej z włóczkowych marek i ostatecznie we współpracy z nimi powstał kobiecy komplet zimowy w postaci czapki, szalika, rękawiczek i komina, który niebawem będzie dostępny na Ravelry. Nim jednak to nastąpi, jak zawsze potrzebuje wsparcia od znajomych dziewiarek, które pomogłoby mi dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Niestety ze względu na drobne problemy zdrowotne, które w jesienno-zimowym okresie się pojawiają tu i ówdzie, nieco mało czasu zostało na przetestowanie wszystkich tych elementów, bo zaledwie tydzień. Co prawda na czapkę i rękawiczki zgłosiło się już wielu pomocników, jednak wciąż poszukiwani są kolejni... tym razem na komin. Nie jest on trudny, zrobiony z niezbyt cienkiej włóczki (worsted), więc dzierga się go stosunkowo szybko. Opis przygotowany jest w języku angielskim.

A dostępne rozmiary po krótce przedstawione są poniżej:


Niestety nie mogę wstawić zdjęcia, bo jest to nieco 'tajemniczy' projekt, ale jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana, miałaby czas i wolę pomocy, to chętnie takie zdjęcie udostępnię przed podjęciem decyzji, czy chciałybyście pomóc. Po publikacji moi pomocnicy otrzymają kopię wszystkich czterech wzorów. Czy są tu jakieś dobre duszyczki z wolnymi drutami i tymi jesiennymi wieczorami? ;)

Pozdrawiam,
Cicha

4 komentarze:

 1. Tydzień powiadasz? i w j.ang ?
  Może bym się skusiła...jeśli wzór jest nieskomplikowany...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podesłałam zdjęcie, mam nadzieję, że dobrego maila wynalazłam ;)

   Usuń
 2. O, ja kominy bardzo lubię, a po wymiarach widzę, że ten chyba jest na dole rozszerzany? Chętnie bym spróbowała, jeśli jeszcze szukasz kogoś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, ja kominy bardzo lubię, a po wymiarach widzę, że ten chyba jest na dole rozszerzany? Chętnie bym spróbowała, jeśli jeszcze szukasz kogoś :)

  OdpowiedzUsuń