sobota, 1 lutego 2014

II etap nadszedł

Nawet się nie spodziewałam, jak ten czas zleciał i szczerze mówiąc przegapiłam termin rozpoczęcia drugiego etapu, gdyż jak wiecie, zgłosiłyśmy się do konkursu "Blog roku".

Bloga, jak zapewne wiecie, prowadzą dwie osoby: ja (Elka) oraz Aśkin. Ostatnimi czasy, Aśkin trochę mniej się udziela na blogu, ale to właśnie ona relacjonowała Wam o Chinach, oczywiście w kontekście dziewiarstwa. Dziewczyna też nie próżnuje na polu robótkowym i już całkiem pokaźna ilość robótek czeka na pokazanie. Także mamy nadzieję obie, że niedługo będą się pojawiać posty również autorstwa Aśkin. Aśkin oczywiście wciąż tutaj zagląda i jest z nami i podejmujemy razem wszystkie decyzje dotyczące bloga.

Ostatnio zatem czytacie tylko moje posty. I z nich wiecie, że zaczęłam pisać wzory i je udostępniać. Wzory, które zawsze gdzieś były, albo w głowie, albo zapisane na papierze. Znacie mnie z kursu o cięciu dzianiny, z kursu podstaw brioszki, czyli ściegu patentowego, z przedziwnych konstrukcji swetrów: Berka a także swetra gdzie dzierga się od rękawa do rękawa (jeszcze nie do końca dopracowanego). Udostępniłam Wam tez sporo darmowych wzorów:
Płomienny szalik, Szal Fale zachodzącego słońca, tuniczka, najprostszy pod słońcem szalik i wiele innych.

Pisałyśmy o próbce rozliczeniowej, jak dobrać włóczkę, jak zrobić guziki, czy uszyć torebkę. I naprawdę wiele innych rzeczy, bo gdy tak zerkam na historię bloga, to jest tego sporo i trudno byłoby wszystko wymienić w tym jednym poście.

Ogromną radość sprawiają nam komentarze zostawiane przez Was. Przeogromnie miło nam, gdy wracacie pochwalić się gdy wydziergacie coś z naszych wzorów i kursów, niestety nie robicie tego zbyt często i nad tym ogromnie boleję. Nie zawsze odpisuję na komentarze (z tego co wiem, Aśkin jednak robi to zawsze). Ale czytamy wszystkie, o tym mogę Was zapewnić. Ogromnie dziękuję tym, którzy ujawnili się parę postów temu. Wasze linki już znajdują się na bocznym pasku i zaglądamy do Was za każdym razem, gdy pojawia się nowy post.

Pokazałyśmy się też na blogu, to jest Aśkin:

a tutaj jestem ja:

I teraz nasi drodzy czytelnicy, czas na Waszą akcję!
Drugi etap konkursy rozpoczął się już 30 stycznia, a trwać będzie do 6 lutego do godziny 12:00.

Jeżeli chcesz zagłosować na nasz blog - wyślij SMS na numer 7122 o treści: F00670 (słownie: F, zero, zero, sześć, siedem, zero).
Koszt SMSa to 1,23 zł, a dochód z nich zostanie przekazany łódzkiej fundacji Gajusz, która prowadzi hospicjum dla dzieci osieroconych.

Będziemy wdzięczne za każdy głos! W zeszłym roku, otrzymałyśmy ich aż 7! W zeszłym roku wystarczyło 381 głosów do przejścia do III etapu konkursu. Do III etapu przechodzi po 10 blogów z każdej kategorii, w naszej "Pasje i zainteresowania" jest zgłoszonych 391. Czy damy radę tym razem? Wszystko zależy od Was!

Do zobaczenia Elka & Aśkin

7 komentarzy:

 1. trzymam kciuki i wysyłam :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Płonący szlik i czpka moje faworyty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a po zastanowieniu to jeszcze spódniczka falka i w sumie wiele innych. Ale fakt, bardzo miło wspominam brioszkę:))

   Usuń
 3. Trzymam kciuki !!! Powodzenia :)
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń